Mój książę. Bridgertonowie. Tom 1- Julia Quinn

Seria “Bridgertonowie” odniosła w ostatnich miesiącach ogromny sukces, a to wszystko dzięki za sprawą serialu na Netfliksie, którego scenariusz jest oparty na książkach Julii Quinn. Dodatkowo sam New York Times ogłosił, że “Bridgertonowie” to ogromny hit i bestseller na skalę światową. 

W miłości tak samo jak na wojnie- trudno opędzić się od wroga, i co gorsze, od swoich lęków. Dobrze o tym wiedzą bohaterowie powieści “Mój książę”- Simon oraz Daphne Bridgerton. 
Daphne chce za wszelką cenę zachęcić do siebie mężczyzn, aby i ona mogła poznać smak prawdziwej miłości, lecz nie jest to takie łatwe, jakby mogło się wydawać. Dodatkowo nikt nie może zrozumieć, dlaczego bohaterka nie znalazła sobie jeszcze męża, przecież jej niczego jej nie brakuję. Jest inteligentna, piękna i bogata, więc mogłoby się wydawać, że faceci stają w kolejne, aby tylko z nią porozmawiać, jednak tak się nie dzieje.  

Książę Simon też ma problemy miłosne, tylko nieco inne od Daphne. Książę, jak to książę, jest przystojny, bogaty i nawet młody, więc nie jest wcale dziwne to, że nie może opędzić się od kobiet. Niestety Simonowi to się nie podoba, i za każdym razem znajduję nowy sposób, aby uciec od kobiet, ponieważ jak na razie nie chce być w żadnych związku z kobietą. 
Kiedy Simon i Daphne się spotykają, i rozmawiają o swoich problemach miłosnych, nagle zaświtał im pewien plan w głowie. A co jeśli Daphne zacznie się spotykać z księciem? Przecież obydwaj by na tym skorzystali. On w końcu odpędziłby się od natrętnych kobiet, a ona w końcu przyciągnęłaby uwagę mężczyzn. Plan, który początkowo wydawał się idealny, może przerodzić się w coś większego. 
Czy Daphne i Simona połączy wielka miłość, czy może wielkie rozczarowanie? Jedno jest pewne, że seria “Bridgertonowie” przyniesie czytelnikowi wiele zaskoczeń. 

Julia Quinn- specjalizuję się głównie w literaturze kobiecej, w której bohaterowie są osadzenie w różnych czasach historyczny, co tylko nadaje klimatowi jej powieści. Oprócz serii “Bridgertonowie”, na którą składa się dziewięć książek, Julia Quinn napisała jeszcze taki książki jak “Rejs ku miłości”, i “Taniec w świetle księżyca”.