Studenci kierunków medycznych to specyficzna grupa, która mnóstwo czasu poświęca na naukę i wydaje się wręcz tonąć w książkach. W natłoku prezentów uniwersalnych może być w pierwszej chwili ciężko wpaść na pomysł, jaki podarunek ucieszyłby przyszłego lekarza, dentystę, fizjoterapeutę czy też pielęgniarkę. Na szczęście istnieje kilka prezentowych pewniaków, które każdemu studentowi medycyny lub innego kierunku pokrewnego nie tylko przydadzą się każdego dnia, ale również sprawią wiele radości podczas codziennego użytkowania. Nasze sprawdzone propozycje zebraliśmy poniżej.

Praktyczny fartuch lub specjalistyczne obuwie

W pracy każdego medyka bardzo istotną rolę odgrywa jest służbowa odzież, która musi być nie tylko bardzo komfortowa, ale również wykonana z surowców najwyższej jakości. Dokładnie te same kryteria powinny spełniać fartuchy oraz obuwie używane przez studentów kierunków medycznych w czasie zajęć w szpitalach czy przychodniach. Solidnie wykonany fartuch, mający w swoim składzie znaczny procent bawełny posłuży przyszłemu lekarzowi, pielęgniarce czy fizjoterapeucie przez wiele lat. Na prezent możemy podarować także specjalistyczne obuwie. Obecnie ulubieńcami medyków stały się klapki medyczne, które można znaleźć w internecie w wielu wariantach kolorystycznych oraz w wersjach zdobionych pięknymi, kolorowymi printami nawiązującymi do lekarskich akcesoriów.

Atlas anatomiczny

Od nauki anatomii rozpoczyna się nauka na większości kierunków medycznych na wyższych uczelniach, jednak nawet po kilku latach nauki studenci często wracają do wiedzy z pierwszych semestrów. Dlatego podarowanie pięknie wydanego atlasu anatomicznego to doskonały pomysł, jeśli chcemy obdarować przyszłego lekarza. A jeżeli wolimy postawić na bardziej nowoczesne, cyfrowe prezenty, to ciekawą opcją jest wykupienie dostępu do aplikacji mobilnej na smartfony i tablety z wirtualnym atlasem anatomicznym. Dzięki takiemu prezentowi nauka anatomii będzie jeszcze bardziej przyjemna oraz – co ma ogromne znaczenie w epoce zdalnej edukacji – mobilna.

Pluszowe organy lub medyczne dekoracje

W sieci można obecnie znaleźć sporo inspirowanych anatomią czy generalnie medycyną dekoracji i wszelkiego rodzaju bibelotów. Studenci kierunków medycznych chętnie dekorują nimi swoje kąciki do nauki, a w przyszłości będą mogli wykorzystać je podczas aranżacji własnych gabinetów. Od kilku lat furorę robią pluszowe organy oraz ich miniaturowe wersje w formie breloczków do kluczy. To super pomysł na prezent zwłaszcza dla przyszłego pediatry bądź pielęgniarki pediatrycznej, ponieważ takie zabawne przedstawione ludzkie narządy mogą pełnić również funkcję edukacyjną dla najmłodszych pacjentów. Ponadto polscy rękodzielnicy tworzą piękne grafiki dekoracyjne, doniczki, a nawet lampy stołowe i ceramikę artystyczną z motywami zaczerpniętymi z ludzkiej anatomii.

Lekkie książki o tematyce około-medycznej

Książki towarzyszą studentom medycyny na co dzień podczas nauki, jednak chętnie sięgają oni po lżejsze pozycje w czasie wolnym. Pozostając w medycznych klimatach możemy podarować przyszłemu lekarzowi, pielęgniarce czy też położnej książkę z kategorii literatury faktu, których ogromny wybór oferują księgarnie stacjonarne oraz internetowe. Dzięki takiemu prezentowi student ma szansę poznać tajniki pracy medyka niejako od kuchni, zobaczyć, jak pracuję różne specjalizacje lekarskie oraz dowiedzieć się, jak różni się ochrona zdrowia w różnych krajach. A ponieważ książki tego rodzaju zawierają mnóstwo ciekawostek i zabawnych anegdot, czytanie ich stanowi świetną okazję, aby się odprężyć się po wyczerpującej nauce.